Hex Key Sets
Sort By:
Filters:
Number of Pieces
Size range from
Size range to
Style
System of Measurement
Tip
Type
Part Number
Page {pageNumber} of {pagesNumber}
- BON10937
- SET 13 BALL END L-WRENCHES 0.050" - 3/8"
- F
- 0
- Weight: 0.8900000
| Number of Pieces: | 1313 |
| Size range from: | 0.0500.050 |
| Size range to: | 3/83/8 |
| Style: | Hex key, L-wrenchHex key, L-wrench |
| System of Measurement: | InchInch |
| Tip: | Ball end HexBall end Hex |
| Type: | Ball endBall end |
| Part Number: | BON10937BON10937 |
- BON10999
- SET 9 BALL END L-WRENCHES 1.5MM - 10MM
- F
- 0
- Weight: 0.8600000
| Number of Pieces: | 99 |
| Size range from: | 1.5mm1.5mm |
| Size range to: | 10mm10mm |
| Style: | Hex key, L-wrenchHex key, L-wrench |
| System of Measurement: | MetricMetric |
| Tip: | Ball end HexBall end Hex |
| Type: | L-wrenchL-wrench |
| Part Number: | BON10999BON10999 |
- BON12137
- SET 13 HEX L-WRENCHES .050-3/8" -
- F
- 0
- Weight: 0.8900000
| Number of Pieces: | 1313 |
| Size range from: | 0.0500.050 |
| Size range to: | 3/83/8 |
| Style: | Hex key, L-wrenchHex key, L-wrench |
| System of Measurement: | InchInch |
| Tip: | HexHex |
| Type: | BON12137BON12137 |
| Part Number: | BON12137BON12137 |
- BON12138
- SET 10 HEX L-WRENCHES (1/16-1/4") - LONG
- F
- 0
- Weight: 0.3800000
| Number of Pieces: | 1010 |
| Size range from: | 1/161/16 |
| Size range to: | 1/41/4 |
| Style: | Hex key, L-wrenchHex key, L-wrench |
| System of Measurement: | InchInch |
| Tip: | HexHex |
| Type: | L-wrenchL-wrench |
| Part Number: |
- BON12192
- SET 7 HEX L-WRENCHES 1.5-6MM - LONG
- F
- 0
- Weight: 0.2800000
| Number of Pieces: | 77 |
| Size range from: | 1.51.5 |
| Size range to: | 6mm6mm |
| Style: | Hex key, L-wrenchHex key, L-wrench |
| System of Measurement: | MetricMetric |
| Tip: | HexHex |
| Type: | L-wrenchL-wrench |
| Part Number: |
- BON12199
- SET 9 HEX L-WRENCHES 1.5-10MM -
- F
- 0
- Weight: 0.8700000
| Number of Pieces: | 99 |
| Size range from: | 1.51.5 |
| Size range to: | 1010 |
| Style: | Hex key, L-wrenchHex key, L-wrench |
| System of Measurement: | MetricMetric |
| Tip: | HexHex |
| Type: | BON12199BON12199 |
| Part Number: | BON12199BON12199 |
- BON12533
- FOLD-UP TOOL TRIPLE PACK 12587 (2-8MM), 12589 (5/64-1/4") & 12634 (T9-T40)
- F
- 0
- Weight: 1.0400000
| Number of Pieces: | 2424 |
| Size range from: | 5/645/64 |
| Size range to: | 1/41/4 |
| Style: | Fold-upFold-up |
| System of Measurement: | Inch and Metric ComboInch and Metric Combo |
| Tip: | Slotted, Hex, TorxSlotted, Hex, Torx |
| Type: | Hex keyHex key |
| Part Number: |
- BON12540
- SET 5 UTILITY GORILLAGRIP FOLD-UP TOOLS PH#1, SL 3/16, HEX 4MM, 5MM, 6MM
- F
- 0
- Weight: 0.2600000
| Number of Pieces: | 55 |
| Size range from: | Phillips, Slotted, HexPhillips, Slotted, Hex |
| Size range to: | Phillips, Slotted, HexPhillips, Slotted, Hex |
| Style: | Fold-upFold-up |
| System of Measurement: | InchInch |
| Tip: | Phillips, Slotted, HexPhillips, Slotted, Hex |
| Type: | UtilityUtility |
| Part Number: | BON12540BON12540 |
- BON12545
- SET 5 UTILITY GORILLAGRIP FOLD-UP TOOLS PH#1, #2, SL1/8, 3/16, AWL
- F
- 0
- Weight: 0.2400000
| Number of Pieces: | 55 |
| Size range from: | Phillips, Slotted, AwlPhillips, Slotted, Awl |
| Size range to: | Phillips, Slotted, AwlPhillips, Slotted, Awl |
| Style: | Fold-upFold-up |
| System of Measurement: | Inch and Metric ComboInch and Metric Combo |
| Tip: | Phillips, Slotted, AwlPhillips, Slotted, Awl |
| Type: | Hex keyHex key |
| Part Number: |
- BON12589
- SET 9 HEX GORILLAGRIP FOLD-UP TOOLS 5/64-1/4"
- F
- 0
- Weight: 0.3800000
| Number of Pieces: | 99 |
| Size range from: | 5/645/64 |
| Size range to: | 1/4"1/4" |
| Style: | Fold-upFold-up |
| System of Measurement: | InchInch |
| Tip: | HexHex |
| Type: | Hex keyHex key |
| Part Number: |
- BON12591
- SET 9 HEX KEYS GORILLAGRIP FOLD-UP 0.050" - 3/16"
- F
- 0
- Weight: 0.2200000
| Number of Pieces: | 99 |
| Size range from: | 0.0500.050 |
| Size range to: | 3/163/16 |
| Style: | Fold-upFold-up |
| System of Measurement: | InchInch |
| Tip: | HexHex |
| Type: | BON12591BON12591 |
| Part Number: | BON12591BON12591 |
- BON12595
- SET 6 HEX GORILLAGRIP FOLD-UP TOOLS 3-10MM
- F
- 0
- Weight: 0.6500000
| Number of Pieces: | 66 |
| Size range from: | 33 |
| Size range to: | 1010 |
| Style: | Fold-upFold-up |
| System of Measurement: | InchInch |
| Tip: | HexHex |
| Type: | |
| Part Number: | BON12595BON12595 |
- BON22199
- SET 22 HEX END L-WRENCHES IN/MM LONG DOUBLE PACK - 12137 (.050-3/8") + 12199 (1.5-10MM)
- F
- 0
- Weight: 1.7800000
| Number of Pieces: | 2222 |
| Size range from: | 0.0500.050 |
| Size range to: | 3/83/8 |
| Style: | Hex key, L-wrench Combo packHex key, L-wrench Combo pack |
| System of Measurement: | Inch and Metric ComboInch and Metric Combo |
| Tip: | HexHex |
| Type: | L-wrenchL-wrench |
| Part Number: |
- BON31832
- SET 8 TORX L-WRENCHES - LONG ARM (T6-T25)
- F
- 0
- Weight: 0.1800000
| Number of Pieces: | 88 |
| Size range from: | T6T6 |
| Size range to: | T25T25 |
| Style: | Hex key, L-wrenchHex key, L-wrench |
| System of Measurement: | InchInch |
| Tip: | TorxTorx |
| Type: | L-wrenchL-wrench |
| Part Number: |
- BON33646
- SET 6 PROHOLD HEX BITS 6" (4-10MM) BITS ONLY IN CLAMSHELL
- F
- 0
- Weight: 0.7900000
| Number of Pieces: | 66 |
| Size range from: | M4M4 |
| Size range to: | M10M10 |
| Style: | Hex bit socket replacementsHex bit socket replacements |
| System of Measurement: | MetricMetric |
| Tip: | HexHex |
| Type: | Hex bit socket replacementsHex bit socket replacements |
| Part Number: |
- BON67037
- SET 13 STUBBY DOUBLE BALL INCH L-WRENCHES XL (.050-3/8")
- F
- 0
- Weight: 1.0900000
| Number of Pieces: | 1313 |
| Size range from: | 0.050.05 |
| Size range to: | 3/83/8 |
| Style: | Hex key, L-wrenchHex key, L-wrench |
| System of Measurement: | Ball end HexBall end Hex |
| Tip: | Ball end HexBall end Hex |
| Type: | Stubby double ball endStubby double ball end |
| Part Number: | BON67037BON67037 |
- BON67099
- SET 9 STUBBY DOUBLE BALL MM L-WRENCHES XL (1.5-10MM)
- F
- 0
- Weight: 1.0700000
| Number of Pieces: | 99 |
| Size range from: | 1.51.5 |
| Size range to: | 1010 |
| Style: | Hex key, L-wrenchHex key, L-wrench |
| System of Measurement: | MetricMetric |
| Tip: | Ball end HexBall end Hex |
| Type: | Stubby double ball endStubby double ball end |
| Part Number: | BON67099BON67099 |
- BON71834
- SET 8 PROHOLD TORX L-WRENCHES T9-T40
- F
- 0
- Weight: 0.3900000
| Number of Pieces: | 88 |
| Size range from: | T9T9 |
| Size range to: | T40T40 |
| Style: | Hex key, L-wrenchHex key, L-wrench |
| System of Measurement: | InchInch |
| Tip: | TorxTorx |
| Type: | L-wrenchL-wrench |
| Part Number: |
- BON74938
- SET 10 PROHOLD BALL END L-WRENCHES 1/16-1/4"
- F
- 0
- Weight: 0.3900000
| Number of Pieces: | 1010 |
| Size range from: | 1/161/16 |
| Size range to: | 1/41/4 |
| Style: | Hex key, L-wrenchHex key, L-wrench |
| System of Measurement: | InchInch |
| Tip: | Ball end HexBall end Hex |
| Type: | Ball endBall end |
| Part Number: | BON74938BON74938 |
No items match your selected filters. Please change or reset your filters to try again.
Page {pageNumber} of {pagesNumber}
Loading
Item(s) Added to Cart
View Cart
View Cart
Wishlist Updated
View Wishlist
View Wishlist
This website uses cookies to ensure you get the best user experience. By continuing to use this site, you agree to our
cookies and terms of use policy.